*Intervenție în colaborare cu salvamontiștii clujeni pentru acordarea primului ajutor calificat unui bărbat aflat în pădurea Făget*
Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca au intervenit, alături de personal din cadrul Serviciului Salvamont Salvaspeo, pentru acordarea primului ajutor calificat și transportul cu mijloacele specifice a unui bărbat, în vârstă de aproximativ 80 de ani, aflat în drumeție în zona pădurii Făget de lângă municipiul Cluj-Napoca.La fața locului s-au deplasat o autospecială de intervenție rapidă și comandă și un echipaj SMURD.Bărbatul a suferit o stare de rău și a fost observat de alte persoane care treceau prin zonă și care au anunțat situația prin numărul unic pentru urgențe 112.
Pompierii au găsit bărbatul la o distanță de aproximativ 1 km față de drumul accesibil pentru autospecialele de intervenție, de unde l-au transportat pe targă, împreună cu salvamontiștii, până la ambulanța SMURD. Acesta a fost transportat la spital pentru investigații și îngrijiri medicale.
- Fetiță din Dej VIOLATĂ de 11 bărbați! Au fost arestați
- Tânără de 35 de ani CĂZUTĂ de pe un bloc pe Calea Turzii. Este resuscitată
- FOTO! Două camioane a strivit o mașină. Șoferul a MURIT. Trafic afectat pe Rita Cluj – Oradea
- Accident cu TREI MORȚI la Câțcău. Este implicat un microbuz și un camion. OPT victime în total
- Tânără dispărută din Florești! Sunați la 112 dacă o vedeți!
Leave a Reply