Preşedintele PSD Cluj, Remus Lăpuşan, a anunţat, astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă, că parcul industrial Tetarom I s-ar putea extinde cu o suprafaţă de 8,6 hectare, care ar urma să fie transferată de la Ministerul Transporturilor, condus de Dan Şova.
„Ne aflăm în discuţii avansate cu cei de la minister pentru preluarea unui teren de 8,6 hectare la parcul industrial Tetarom I. Terenul ar urma să treacă în administrarea Consiliului Judeţean Cluj, apoi îl vom trasfera la Tetarom pentru a continua dezvoltarea Tetarom pe acel teren”, a spus Remus Lăpuşan, consilier judeţean.
Consiliul Judeţean solicită avizul Sucursalei Regionale CF Cluj pentru transmiterea terenului aflat în intravilanul municipiului Cluj-Napoca.